2010. június 2., szerda

2010. június 1., kedd

Volks&Roll 4

Jöjjön egy kis útinfós helyzet jelentés.
A Route 71 Garage teljes létszámmal képviseltette magát a népautós találkozón, reggel 8 körül indultunk Szigligetről, kicsit szemerkélő esőben ami Füredig váltakozó intenzitással esett, már kezdtük borúsan látni az utazásunkat, de szerencsére elmentek a fellegek és elő bújt a nap, igazán szép idő lett, ami azért volt fontos , mert tudtuk, hogy Szeky mester repülő szappan tartója (kép később) kicsit "átfésült "motorral, Laci(vwboxer) Zöldsége Typ4-es "teherautó"motorral ,Maresz az elképesztő teljesítményű 1.6-al, és egy haverja Zoli 1915 ccm-re épített motorú fekete bogárral áll a gyorsulási verseny rajtjához. Ha ez még nem csigázott volna fel eléggé, habnak a tortára megcsodálhattunk egy első alkalommal itt látható faltdachtetős ovál bogarat, Peti(Aircult) frissen elkészült fekete Karmann Ghiaját amit egy 1776-os Berg motor repít kicsit még durrogva a 402. m felé de majd bejáratva beállítva, megmutatja a méregfogát, és még pár más csodát pl.: a 402m-t 12 s körül futó disel Golf a tul. nevét sajnos nem jegyeztem meg, Csillag Gabi fekete erőgépét, a viszonylag kevés megjelenő autó között azért találtunk mindig nézni valót, Ákos videózott és rögzítette a mester(Szeky) futamait, és még be is ülhetett a kádba igaz csak az aksira és csak a rajthoz vezető útra de minden bizonnyal felejthetetlen élményben volt része-részünk. Ja és volt egyéb bogaras bolondozás és ügyességi pálya is ahol vízzel fellocsolt pályán egy speciális kerekű bogárral lehetett szlalom és egyéb feladatot teljesíteni kissebb-nagyobb sikerrel, de ha elindultunk, hogy kipróbáljuk mindig történt valami a gyorsulási pályán ami azért érdekesebb volt, de majd talán jövőre.....V&R5
A gyorsulási verseny pár ideje kiragadva sokan mentek sokszor de ezek amik érdekes eredmények: